Certifikát

Jsme malá chovatelská stanice a naši psi jsou důležitými členy naší rodiny. Nemáme žádné kotce a pejsci bydlí s námi doma. Společně chodíme do přírody, věnujeme se výcviku poslušnosti, občas jezdíme na výstavy a začali jsme s agility.

Psi mne provázejí mým životem od 5ti let, kdy jsem dostala svého prvního pejska. Neumím si vůbec představit život bez psa.
Měla jsem několik malých pejsků a později německé ovčáky. V roce 1999 jsem se na dovolené v Řecku zamilovala do zlatého retrívra a příští rok v létě jsme si jeli do Třeboně pro Sakynku (Sakkara z Vlčí stepi). Doma jsme už měli fenku německého ovčáka Ditu.

DSC00031   P1020049

V roce 2005 se naše smečka rozšířila o 6 ti letou fenku zlatého retrívra. Bali, jak jsme jí pojmenovali, měla v uchu tetování, takže jsem vypátrala chovatelskou stanici (její pravé jméno bylo Dagmar z Vlčích luk) a než přišla k nám, tak vystřídala několik majitelů. Byla to velká psí osobnost. Užívali jsme si každodenní dlouhé procházky, výlety a rozmazlování. Když začátkem roku 2013 Bali odešla za duhový most ve věku 13 let, zůstala po ní obrovská prázdnota. Věděla jsem, že další pejsek nebude zlatý retrívr, protože žádný další nemohl být tak úžasný, jako moje dvě „holky“.

Už dlouho se mi líbil australský ovčák, ale myslela jsem si, že to nebude správné plemeno pro mne. Nejsem žádný sportovec a australák je aktivní plemeno. Hledala jsem chovatelskou stanici, abych se o aussících dověděla bližší informace. Nejvíce se mi líbila CHS Medvědí tlapa, která je kousek od nás. Domluvily jsme se s paní chovatelkou, že se přijedeme na pejsky podívat a popovídáme si. Z první návštěvy jsem byla nadšená a ze štěňátek ještě více. Jeli jsme se jen podívat, ale když jedna nebojácná psí holčička začala rozvazovat tkaničku na botě mého manžela, tak jsme se zamilovali a bylo rozhodnuto!!! Dive „Dajvinka“ byla naše a za pár dnů jsme si ji přivezli domů. V té době jsem ještě vůbec neuvažovala o výstavách a zkouškách z výkonu. Začala jsem s Dajvinkou chodit pravidelně na cvičák a v necelém roce jsme složily první zkoušku. Po absolvování popisné přehlídky a povahového testu se Dajvinka stala chovnou fenkou a začali jsme jezdit na výstavy. Sakynka už byla stará dáma a Dajvinka potřebovala kamarádku na lumpárny. Naši přátelé z CHS od Halířů nám svěřili úžasnou a temperamentní holčičku Caramel Temptation (Kari). Tak nějak postupně a neplánovaně jsme se dostali až k vlastní chovatelské stanici.
V roce 2016 měla Dajvinka první štěňátka a doma zůstaly 2 holčičky – Asheenka a Sally. Myslela jsem si, že 4 fenky stačí a už máme stop stav. Jenže v září 2020 se nám vrátila domů 7 měsíční Mia (Heart in Motion) z našeho odchovu a o rok později se narodila Asheence black tri holčička Misty (Mysterious Girl), která nezapřela geny babičky Dajvinky a maminky, takže musela také zůstat doma.

Naším cílem je odchovávat zdravá štěňátka (HSF4/CEA/PRA čisté) vhodné pro výstavy, sport, nebo jen pro radost jejich majitelům. Štěňátka budou odchovaná v domácím prostředí a řádně socializovaná. Vyžadujeme pravidelný kontakt s majiteli našich štěňátek.